Simps'S
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Občasno uhajanje urina pri športu

2 posters

Go down

Občasno uhajanje urina pri športu Empty Občasno uhajanje urina pri športu

Objavlja  sportnica23 Čet Jan 20, 2011 5:58 pm

Pozdravljeni,

Sem športnica in večkrat tedensko obiskuje ure aerobike. V zadnjem mesecu sem opazila, da mi med poskakovanjem občasno uide urin. Malce nerodno je, ker imam potem mokre hlačke. Prosim vas za nasvet, kaj priporočate za takšne primere.

LP športnica

sportnica23

Število prispevkov : 3
Join date : 20/01/2011

Nazaj na vrh Go down

Občasno uhajanje urina pri športu Empty Re: Občasno uhajanje urina pri športu

Objavlja  MATEJA Ned Jan 23, 2011 10:55 pm

Lep pozdrav,

težava, ki jo opisujete je najverjetneje začetna stopnja stresne urinske inkontinence. Je posledica oslabelosti mišic medeničnega dna in jo opazimo pri pri športni aktivnosti (kot jo vi), pri kašljanju, kihanju, dvigovanju bremen.
Težavo lahko odpravimo ali ublažimo!!Very Happy

Priporočam vam izvajanje vaj za krepitev mišic medeničnega dna. Več o vajah najdete na spletni povezavi www.simpss.si/inkontinenca/mojih pet minut za zdravje. Z rednim izvajanjem teh vaj boste okrepili te mišice in urin bo manj uhajal ali pa sploh ne bo.

Za takojšnjo rešitev težave pa vam priporočam predologe TENA Lady Ultra Mini. Kupite jih lahko v vsaki lekarni ali v Sanitetnih centrih Simps'S.
Predloge so narejene ravno za težave povezane z uhajanjem urina. Preprečujejo nastajanje neprietnega vonja in vam nudijo suh občutek na površini.

Mateja
MATEJA
MATEJA

Število prispevkov : 8
Join date : 14/01/2011

Nazaj na vrh Go down

Občasno uhajanje urina pri športu Empty Re: Občasno uhajanje urina pri športu

Objavlja  sportnica23 Pon Jan 24, 2011 2:28 pm

Gospa Mateja pozdravljeni,

Zahvaljujem se vam za vaš odgovor. Vaje bom začela izvajati in upam da bom okrepila vaje medeničnega dna. Do takrat pa bom uporabljala priporočene predloge Tena Lady Ultra mini. Zanima me ali so te predloge samolepljive ali nimajo lepilnega traku za namestitev na hlačke. Saj me skrbi, da bi mi med šortno aktivnostjo zdrsnile in bi se znašla v nerodnem položaju.

Zahvaljujem se vam za odgovor.
Športnica

sportnica23

Število prispevkov : 3
Join date : 20/01/2011

Nazaj na vrh Go down

Občasno uhajanje urina pri športu Empty Občasno uhajanje urina pri športu

Objavlja  MATEJA Pet Feb 11, 2011 10:00 am

Pozdravljeni,

predloge Tena Lady Ultra Mini in tudi vse ostale predloge Tena Lady so samolepljive - to pomeni, da jih lahko prilepite na spodnje perilo.

Vaš strah, da bi predloga zdrknila iz spodnjega perila med športno aktivnostjo je odveč. Predloge so popolnoma varne.

Predlagam pa vam, da za večjo varnost in zaščito oblečete bolj oprijeto spodnje perilo.

Lep dan vam želim,
Mateja
MATEJA
MATEJA

Število prispevkov : 8
Join date : 14/01/2011

Nazaj na vrh Go down

Občasno uhajanje urina pri športu Empty Re: Občasno uhajanje urina pri športu

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu